Siit leiad sõnaseletusi, mis peaksid aitama sul paremini orienteeruda koerandusilmas.

Tõutunnistus – kõik tõukoerad saavad tõutunnistuse. Tõutunnistuse saab vormistada vaid emase koera omanik (kasvataja) kuni kutsikate kuuenda elukuuni. Tõutunnistus ei kohusta koeraga näitusele mineme, eelkõige näitab see koera põlvnemist ja kinnitab tõulisust. Inimene, kes müüb tõutunnistuseta koeri alaska malamuutide pähe, on pettur.

Kasvataja – emase poeginud koera omanik.

Kennel – kasvataja nö kaubamärk. Kennelnimi on registreeritud FCI’s ja see pannakse kasvataja kõigi kutsikate nime ette (või taha, sõltuvalt riigist).

EKL e. Eesti Kennelliit – organisatsioon, mis peab tõukoerte registrit, korraldab näitusi, koolitusi jm. On rahvusvaheliselt tunnustatud kenneltegevuse keskorganisatsioon Eestis ja FCI liige.

FCI e. Fédération Cynologique Internationale – Rahvusvaheline Künoloogiline Föderatsioon on ülemaailmne organisatsioon, mis ühendab 83 riigi rahvuslike kennelliite ja klubisid ning omab partnereid mitteliikmesriikides (igas riigis üks liige või partner). Tagab, et ühes liikmesriigis väljaantud tõutunnistus ja ühe liikmesriigi kohtunikud oleksid vastastikuselt tunnustatud ja aktsepteeritud ka teiste liikmesriikide poolt.

Miller – lühend ingliskeelsest puppy mill (ehk kutsika veski) – kasvataja, kes teeb kutsikaid raha saamise eesmärgil, minimeerides kutsikatele ja täiskasvanud koertele tehtavaid kulusid. Tüüpiliselt müüb paberiteta kutsikaid, kuid millereid leidub ka tõutunnistusega kutsikate kasvatajate seas. Kasutab tihti koeri, kel pole tehtud terviseuuringuid või kellede tervisenäitajad ei luba neid aretuses kasutada.