Alaska Malamuutide Liit korraldab kaks loengut Dimediumi ruumides Tartu piiril, Sossi 8  (kaart), 21.mail algusega kell 11:30.

Osteoartriit

Paljudel koeratõugudel on eelsoodumud liigesekulumusest tekkinud põletiku ehk osteoartriidi tekkeks. Vaatame loengus liikuvate liigeste anatoomiat ja füsioloogiat; haiguse tekke põhjuseid ja haiguse füsioloogiat. Vaatame, millised on võimalikud lahendused liigeseprobleemidele ja kuidas koostöös oma arstiga valida endale ja oma loomale parim viis liigeshaigusega hakkama saamiseks. Õpime ka ära tundma, millised vahendid käsimüügis on head ja millised pigem letile jätta.

Geneetilised  südame- ja neeruprobleemid

Selles loengus käsitleme tuntumaid geneetilisi südame- ja neeruprobleeme. Missugused tõud on nendest ohustatud? Mida täpselt üks või teine diagnoos endast kujutab? Kuidas südameprobleemidest aru saada ja kas diagnoos on surmaotsus? Mis on südameprobleemide taga ja kuidas südame- või neeruhaiget looma hoida?

Lektoriks on bioloog ja AS Dimediumi kliendihaldur Mirjam Prints. Loengute läbiviimist toetab VetPlus
Loengud on AMLi liikmetele tasuta, mitteliikmetele 5€ (hind sisaldab mõlemat loengut) – registreerumiseks saada kiri malamuut.org@gmail.com ja maksa osavõtutasu (Alaska Malamuutide Liit, konto nr EE812200221039285921). Kohtade arv on piiratud! Kahe loengu kestvus kokku on kuni 3.5 tundi. Registreeruda saab kuni 20.mai või kuni kohti jagub.