Alaska Malamuutide Liit korraldab kaks loengut Eesti Kennelliidu ruumides (Tuisu 2a), 12.märtsil algusega kell 11:30.

Seedetrakti probleemid: akuutne kõhulahtisus ja eksokriinne pankrease puudulikkus ning pankreatiit. Bioloogilised aspektid, lahendused.

Kõhulahtisususel võib olla mitmeid põhjuseid, kuid vahel kimbutab see iga. Räägime kroonilisest ja aktuutsest kõhulahtisusest: peensoole ja jämesoole dirraöast, erinevadtest tekkepõhjusetest ja lahendustest.
Eksokriinne pankrease puudulikkus on raske haigus, mille korral pankrease ehk kõhunäärme väliskoe rakud normaalselt ei tööta ning seetõttu tekivad rasked probleemid seedimisega. Pankrease puudulikkus võib olla kaasa sündinud või ka elu jooksul tekkinud. Räägime eksokriinsest pankrease puudulikkuse füsioloogiast – miks see tekib, kuidas tekib ja kuidas seda ära tunda. Millised tõud on sellele altid ja kuidas selle haigusega hakkama saada.

Kognitiivne düsfunktsioon koertel – vana koer unustab, mida teha?

Mida vanemaks saab koer, seda rohkem terviseprobleeme võib teda kimbutada. Üks vähemtuntud probleemidest osteoartriidi, maksa- ja neeruprobleemide kõrval on kognitiivne düsfunktsioon – unustamine aju vananemise tõttu.
Räägime natuke aju anatoomiast, natuke rohkem kognitiivsest düsfunktsioonist, selle füsioloogiast ning sarnasusest Alzheimeri tõvega. Vaatame, mis on kognitiivse düsfunktsiooni esinemissagedus ja kuidas on võimalik haigusega toime tulla.

Lektoriks on bioloog ja AS Dimediumi kliendihaldur Mirjam Prints. Loengute läbiviimist toetab VetPlus
Loengud on AMLi liikmetele tasuta, mitteliikmetele 5€ (hind sisaldab mõlemat loengut) – registreerumiseks saada kiri malamuut.org@gmail.com ja maksa osavõtutasu (Alaska Malamuutide Liit, konto nr EE812200221039285921). Kohtade arv on piiratud! Ühe loengu kestvus ca üks tund, lisaks küsimuste-vastuste aeg. Registreeruda saab kuni 11.märts või kuni kohti jagub.